Nocne ćwiczenia na Jeziorze Sławskim W dniu 16.11.2013r., na Jeziorze Sławskim odbyły się nocne ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodnego. Ćwiczenia rozpoczęły się po zmroku, czyli w bardzo trudnych warunkach dla osób znajdujących się wodzie. W trakcie zajęć doskonalono i przećwiczono:

  • dojazd i wodowanie jednostek pływających przez służby ratownicze,
  • techniki zabezpieczania ratowników,
  • oznakowanie łodzi ratowniczych,
  • poruszanie się po akwenie w warunkach znikomej widoczności,
  • poszukiwanie i podejmowanie osób poszkodowanych oraz transportowanie ich do brzegu,
  • udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy.

W ćwiczeniach wzięli udział strażacy z JRG Wschowa i OSP Sława, ratownicy WOPR Sława, Policjanci z Komisariatu Policji w Sławie oraz uczniowie liceum o profilu turystyczno-przyrodniczym z ratownictwem wodnym, z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie. Zajęcia były świetnym sprawdzianem umiejętności oraz okazją do wymiany doświadczeń dla wszystkich służb ratowniczych obecnych na miejscu. Młodzież natomiast mogła z bliska zobaczyć działania ratownicze oraz dowiedzieć się, jak przebiega ich proces począwszy od powiadomienia służb do powrotu zastępów do bazy.

{gallery}nocne_cwiczenia_na_jeziorze_slawskim_35{/gallery}

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.