Ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodnego Wczoraj na Jeziorze Sławskim zorganizowaliśmy ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodnego. W czasie zajęć przećwiczono rzuty kołem ratunkowym i rzutką ratowniczą, podejmowanie poszkodowanych z wody, wiosłowanie łodzią ratowniczą oraz pływanie pontonem ratowniczym znajdującym się na wyposażeniu naszej jednostki. W czasie ćwiczeń otrzymaliśmy od żeglarzy informację, iż kilkaset metrów dalej przewrócił się kajak i w wodzie znajdują się dwie osoby. Niezwłocznie powiadomiliśmy o zdarzeniu Powiatowe Stanowisko Kierowania we Wschowie, po czym czterech strażaków udało się na miejsce wskazane przez żeglarzy. Dzięki szybkiej reakcji udało się wyciągnąć z wody obydwóch poszkodowanych, po czym przetransportowano ich na brzeg. Mężczyźni nie doznali żadnych obrażeń. Zdjęcia wykonane podczas ćwiczeń można zobaczyć klikając “Więcej…”.

{joomplucat:28 limit=999|columns=4}

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.