Przekaż 1% podatku dla OSP Sława

Jak co roku kierujemy prośbę do wszystkich osób rozliczających się z podatku dochodowego o przekazanie jego 1% na rzecz naszej jednostki. Początek nowego roku 2013 to czas rozliczania podatków za 2012 rok. Jest to okazja dla wszystkich do wsparcia Związku OSP RP poprzez odpis 1% podatku dochodowego w rocznych zeznaniach podatkowych jak: PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39.
Środki uzyskane z 1% za pośrednictwem Związku OSP RP zostaną w całości przekazane na zakup sprzętu ratowniczego dzięki któremu będziemy mogli realizować cenne działania z zakresu ochrony przeciwpożarowej.

Przypomnijmy

  • 1% to jedna setna części podatku dochodowego od osób fizycznych, którą podatnik może przekazać wskazanej przez siebie jednostce.
  • 1% jest wskazaniem dla Urzędu Skarbowego, który 1% naszego podatku przekaże Związkowi OSP RP a 99% podatku przekaże do budżetu państwa to znaczy, że
  • 1% podatku, który i tak płacimy, przekazany będzie do Związku OSP RP zamiast do budżetu.
  • 1% nie zwiększy naszych zobowiązań wobec budżetu jak również nie zmniejszy kwoty ewentualnego zwrotu podatku.
  • Jeśli nie wskażemy swojej jednostki, to nasz 1% trafi do budżetu.
  • Jeśli sami nie wskażemy, komu przekazać 1% podatku, nikt nie zrobi tego za nas.

Szczegóły znajdziecie Państwo pod tym adresem lub klikając w menu na górze strony “Jednostka” a następnie “1% podatku dla OSP Sława”.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.