W dniu 26.03.2010r. OSP w Sławie pozyskała nowy samochód bojowy. Drabina strażacka na podwoziu samochodu IFA została przekazana do naszej jednostki przez zaprzyjaźnioną jednostkę straży pożarnej z Luckau. Drabina starszego typu, ale sprawna w 100%. Przez dwa dni druhowie z Luckau szkolili naszych strażaków z obsługi sprzętu oraz dawali przydatne wskazówki dotyczące jego użytkowania. Jednostka z Luckau na miejsce IFY otrzymała nowy podnośnik 14 grudnia 2009r., o czym pisaliśmy wcześniej. Jesteśmy bardzo wdzięczni strażakom z Niemiec za przekazanie sprzętu oraz przeprowadzone szkolenie. Mamy nadzieję, że sprzęt ten nie będzie musiał być wykorzystywany w akcjach ratowniczych, a jedynie do ćwiczeń.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.