Sława Lake Challenge Weronika Zielińska ma 14 lat i jest mieszkanką gminy Sława. Dziewczynka choruje na białaczkę. Jest po przeszczepie szpiku kostnego i przeszła chemioterapię. Weronika wymaga ciągłego leczenia onkologicznego, które związane jest z przyjmowaniem drogich zagranicznych leków.

Radny Rady Miejskiej Jarosław Moryto i lokalny działacz Paweł Żygadło zapoczątkowali akcję pomocy dla Weroniki. Inicjatywa nazywa się Sława Lake Challenge i nawiązuje do znanej już akcji Ice Bucket Challenge, w ramach której osoby nominowane wylewają sobie na głowę wodę, a filmik z wydarzenia umieszczają w sieci.

Sławska akcja jest bardzo podobna, jedyna różnica polega na tym, że osoby nominowane wskakują do jeziora Sławskiego. Dodatkowo osoby, które podejmą wyzwanie wpłacają pieniądze, które pomogą w sfinansowaniu leczenia Weroniki.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.