Pożar w Kotłowni W dniu 12.03.2014r. około godz. 17 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze kotłowni w jednym z budynków na Starym Rynku w Sławie. Na miejsce zadysponowane zostały zastępy GBA 2,5/16 z OSP Sława oraz GBA 2/20 z JRG Wschowa. Po przybyciu na miejsce zastępu GBA z naszej jednostki, zastano zadymiony budynek mieszkalny. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ratownicy w aparatach ochrony dróg oddechowych wprowadzili do wewnątrz linię gaśniczą celem zlokalizowania i ugaszenia pożaru. Okazało się, że pożarem objęte jest drewno przeznaczone na opał, które znajduje się w kotłowni. W celu jego ugaszenia wyniesiono tlące się materiały na zewnątrz i zagaszono. Po ugaszeniu pożaru pomieszczenia przewietrzono, sprawdzono czujnikiem wielogazowym oraz kamerą termowizyjną w celu wykluczenia obecności tlenku węgla oraz pożarów ukrytych. Działania trwały około godziny.

Zobacz zdjęcia wykonane na miejscu zdarzenia

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.