Dni Sławy 2013 Dni Sławy “Lato bez Granic 2013” już za nami. Dla członków naszej jednostki był to pracowity ale mile spędzony okres czasu. W czasie święta miasta gościliśmy naszych kolegów z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Luckau oraz zorganizowaliśmy kilka imprez. W piątek, jak co roku miało miejsce otwarcie Galerii “Remiza”, podczas której zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego, którego byliśmy współorganizatorami. Przez trzy dni w naszej remizie eksponowane były prace plastyczne autorstwa uczniów i przedszkolaków z placówek z Gminy Sława. Tego samego dnia wieczorem rozegrany został towarzyski mecz piłki nożnej OSP Sława kontra OSP Luckau. Na początku prowadzenie objęła OSP Sława, ale ostatecznie zwyciężyli strażacy z Luckau, którzy strzelili nam cztery bramki, stracili natomiast trzy.

W sobotę rano, na plaży miejskiej w Sławie odbył się turniej prądopiłki plażowej, w którym wzięło udział pięć jednostek straży pożarnych. Gra ta polega na wtrąceniu piłki do bramki przy pomocy prądu wody, podawanego z węża strażackiego. Każda drużyna składająca się z sześciu osób obsługuje dwa węże, z którymi może poruszać się tylko wzdłuż wyznaczonego boiska. Zawody cieszyły się sporym zainteresowaniem ze strony turystów – wielu z nich widziało je po raz pierwszy. Po rozgrywkach wszyscy uczestnicy zostali zaproszeniu na wspólny poczęstunek, po czym nastąpiło ogłoszenie wyników. Korzystając z okazji wręczono podziękowanie dla Komendanta Powiatowego PSP w Głogowie za nieodpłatne przekazanie łodzi motorowej do naszej jednostki – wpłynie to znacznie na rozwój ratownictwa wodnego w naszej jednostce. Wynik turnieju prezentuje się następująco:

  • I miejsce – OSP Wschowa
  • II miejsce – OSP Konradowo
  • III miejsce – OSP Sława
  • IV miejsce – OSP Kębłowo
  • V miejsce – OSP Luckau

Oprócz tego strażacy ze Sławy i Luckau wzięli udział w korowodzie oraz turnieju paintballa – mimo silnych upałów wszyscy byli zadowoleni. Duża ilość pracy w czasie dni Sławy nie wpłynęła negatywnie na gotowość bojową jednostki – uczestniczyliśmy bowiem w tym czasie w kilku akcjach ratowniczo – gaśniczych m.in. gasiliśmy pożar lasu w Sławie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.