W dniu 29 stycznia 2011r. na Jeziorze Sławskim odbyły się gminne ćwiczenia w ratownictwie lodowym. W ćwiczeniach udział wzięli: formacja obrony cywilnej – Drużyna Ratownictwa Wodno-Nurkowego przy OSP Sława, OSP Sława, WOPR Sława oraz Komenda Powiatowa PSP we Wschowie. Celem szkolenia było doskonalenie umiejętności i technik ratownictwa lodowego oraz organizowania i utrzymanie współdziałania między siłami obrony cywilnej różnych szczebli. Ćwiczono podejmowanie osób przy pomocy sań lodowych, drabin strażackich oraz innego sprzętu. Podczas ćwiczeń odbyło się również nurkowanie podlodowe z udziałem płetwonurków z OSP Sława. Ćwiczenia takie są potrzebne, mamy nadzieję, że uda nam się organizować je jak najczęściej. Zdjęcia można zobaczyć klikając tutaj.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.