W dniu 21.02.2010r o godzinie 11.00 na Jeziorze Sławskim miały miejsce gminne ćwiczenia strażaków i obrony cywilnej z zakresu ratownictwa lodowego. Techniki ratownictwa doskonalili strażacy z OSP Sława i JRG Wschowa oraz płetwonurkowie z OSP Sława i Grupy Obrony Cywilnej. Pogoda była dużo lepsza niż podczas poprzednich ćwiczeń więc wykonywanie zadań było łatwiejsze. Standardowo wycięty został przerębel w kształcie trójkąta, po czym przystąpiono do ćwiczeń. Uczestnicy mieli do dyspozycji specjalistyczne sanie lodowe oraz kombinezony ratownicze. Po przećwiczeniu wielu technik wyciągania poszkodowanych, płetwonurkowie zeszli pod lód celem doskonalenia metod poszukiwawczych. Warto wspomnieć, iż były to już 3 ćwiczenia w tym roku z zakresu ratownictwa lodowego, w których brała udział nasza jednostka. Ćwiczenia takie są bardzo potrzebne, dlatego staramy się organizować je możliwie jak najczęściej. Informujemy również, iż woda w naszym jeziorze staje się naprawdę coraz czyściejsza. Pomiar tarczą Secchiego wykazał przeźroczystość 3,8m, przy czym tarcza leżała na dnie. Pomiar na głębszej wodzie był niemożliwy, gdyż wymagałoby to wycięcia dodatkowego przerębla, co nie miało sensu. Zdjęcia z ćwiczeń można zobaczyć w naszej galerii.

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.