Wyciek amoniaku W dniu dzisiejszym mieliśmy do czynienia z bardzo nietypowym i niebezpiecznym zdarzeniem. W jednym z zakładów mięsnych na terenie naszej gminy doszło do wycieku amoniaku. O zdarzeniu powiadomieni zostaliśmy przed godziną 14, na miejsce zdarzenia udały się dwa zastępy z OSP Sława oraz dwa zastępy z PSP Wschowa. Oprócz tego, na miejsce zadysponowana została specjalistyczna grupa ratownictwa chemicznego z Zielonej Góry. Jak się okazało, gaz wyciekł z instalacji chłodniczej w jednym z pomieszczeń. Dzięki instalacji wykrywczej udało się szybko zareagować i powiadomić służby ratownicze. Ze względu na trujące i wybuchowe właściwości gazu, zadecydowano o ewakuacji wszystkich pracowników z budynku. Stężenie gazu było monitorowane z zewnątrz, nie było więc konieczności wchodzenia ratowników do środka. Po znacznym spadku stężenia amoniaku w pomieszczeniu, strażacy weszli do środka i zakręcili jego dopływ do instalacji. Po zahamowaniu wycieku zakończono działania, a wszyscy pracownicy wrócili na swoje stanowiska pracy.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.