W dniu 3 maja br., na Stadionie Miejskim odbył się festyn strażacki. Podczas imprezy zaprezentowaliśmy nasz sprzęt ratowniczy, techniki ratownictwa oraz zasymulowaliśmy akcje ratownicze. Pierwszy pokaz dotyczył ratownictwa technicznego – strażacy przy pomocy narzędzi hydraulicznych wykonywali dostęp do osoby poszkodowanej uwięzionej wewnątrz rozbitego pojazdu – konieczne było usunięcie drzwi oraz odcięcie dachu samochodu. Następnie osoba ta została ewakuowana, po czym udzielono jej kwalifikowanej pierwszej pomocy.

W czasie drugiego pokazu nasi druhowie instruowali jak należy się zachować w przypadku, kiedy na kuchence gazowej zapali się olej spożywczy. Zaprezentowano prawidłowe postępowanie – przykrycie naczynia grubym kocem i zdjęcie go z kuchenki – oraz postępowanie nieprawidłowe – czyli polanie palącego się oleju wodą. Wszyscy obecni na pokazie mieli okazję przekonać się, żę skutki tego są tragiczne.

Trzeci z kolei pokaz to akcja gaśnicza płonącego samochodu. W pokazie wykorzystano dwa samochody gaśnicze znajdujące się na wyposażeniu naszej jednostki, z których na palący się pojazd podano dwa prady gaśnicze w natarciu. Pokazy, mimo złej pogody przyciągnęły na stadion wielu obserwatorów.

W czasie festynu odbył się również III Turniej Sprawności Strażackiej, w której wzięły udział 3 drużyny z terenu naszego powiatu. Turniej ten składa się z kilku konkurencji, w których strażacy używają siekier i pił ręcznych. Zwycięstwo odniosły ex aequo OSP Sława oraz OSP Śmieszkowo. Drugie miejsce zajęło OSP Konradowo.

Przez cały czas trwania festynu odbywały się zabawy oraz sprzedawano losy do wzięcia udziału w loterii fantowej. Cały zysk z ich sprzedaży zostanie przekazany na zakup sprzętu ratowniczego – dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zabawie oraz sponsorom, bez których loteria nie obyłaby się.

Chcemy podziękować wszystkim, którzy odwiedzili nas podczas festynu, brali udział w loterii oraz tym, którzy wspierają naszą działalność przez cały czas. Szczególne podziękowania należą się sponsorom, którzy przekazali nagrody na poczet sprzedawanych losów:

 • ”LIVES” sp.z.o.o w Konotopie
 • Warzywniak u „Jolki”
 • Kebab u Marcina
 • Centrum ogrodnicze u „Tatiany”
 • Fotocentrum
 • Sklep „KAAN” Katarzyna i Andrzej Bara
 • Sklep Domowy Marzena Skrzypczak
 • Pensjonat u „Dudka”
 • Galeria „Aniole” Anna i Seweryn Suchorscy
 • P.H.U „ANIOMAR” Mariusz Drogosz
 • Smażalnia ryb- Renata Denko
 • Kawiarnia „TIRAMISU”- Piotr Welc
 • Opony –Express – Zbigniew Maciejewski
 • Handel- Gastronomia Agnieszka Karlikowska
 • ZOO Shop Magdalena Orłowska
 • Piekarnia Hanna Schornik
 • Agnieszka i Robert Gwazdacz
 • Salon Fryzjerski „Karolina” – Karolina Zamróz
 • Sklep Obuwniczy – Urszula Pyziak
 • Pierogi „JAK U MAMY”
 • Sklep wielobranżowy „BENY”
 • Apteka „REMEDIUM”
 • Sklep obuwniczy „PASO”- Agata Myśliwiec
 • Sklep „ELEGANTEX” Bronisława Śliwińska
 • Księgarnia „HEWAZA” – Luiza Zaręba
 • Kwiaciarnia Fic
 • P.H.U MAKO
 • Apteka „ACCURATUS” – Izabela Wróblewska
 • Salon Fryzjerski „ADA” Honorata Miller
 • Nauka Jazdy Michał Żelichowski
 • Pensjonat Słoneczko
 • Hurtownia „Batex”

Składamy również podziękowania dla:

 • firmy Fire-Max za przybycie na Festyn oraz udostępnienie sprzętu hydraulicznego do pokazu ratownictwa technicznego,
 • firmy KZPT Kalisz za obecność i prezentację odzieży i sprzętu ochronnego, który wykorzystujemy na codzień w działaniach ratowniczych,
 • KP PSP we Wschowie za prezentację sprzętu ratowniczego,
 • Kolegom z Luckau, za obecność na imprezie.

{gallery}festyn_strazacki_41{/gallery}

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.