Uderzenie TIRa w wiadukt W dniu 15.03.2014r. około godz. 22 otrzymaliśmy informację o zdarzeniu drogowym, które miało miejsce na drodze wojewódzkiej nr. 278, na odcinku Sława – Stare Strącze. Według informacji należało usunąć uszkodzone elementy wiaduktu kolejowego, które po uderzeniu weń samochodu ciężarowego stwarzały zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Po przybyciu na miejsce zastępu GBA 2,5/16 z naszej jednostki okazało się, że na miejscu zdarzenia nadal znajduje się wspomniana ciężarówka, oraz, że droga jest nieprzejezdna ze względu na liczne uszkodzenia samochodu i przyczepy oraz rozrzucony na jezdni ładunek. Po zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia na miejsce zadysponowano dodatkowo zastęp SLRt z OSP Sława. Dalsze działania straży polegały na odcięciu uszkodzonych elementów przyczepy, znacznie wystających poza jej obrys, usunięciu elementów uszkodzonego wiaduktu oraz na uprzątnięciu z jezdni oderwanych elementów ciężarówki, przyczepy oraz rozrzuconego ładunku. Działania trwały ponad 5 godzin, w tym czasie droga była całkowicie zablokowana. Poniżej zdjęcia wykonane na miejscu zdarzenia:

{joomplucat:38 limit=999|columns=4}

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.