Nocne ćwiczenia na Jeziorze Sławskim W dniu 16.11.2013r., na Jeziorze Sławskim odbyły się nocne ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodnego. Ćwiczenia rozpoczęły się po zmroku, czyli w bardzo trudnych warunkach dla osób znajdujących się wodzie. W trakcie zajęć doskonalono i przećwiczono:

  • dojazd i wodowanie jednostek pływających przez służby ratownicze,
  • techniki zabezpieczania ratowników,
  • oznakowanie łodzi ratowniczych,
  • poruszanie się po akwenie w warunkach znikomej widoczności,
  • poszukiwanie i podejmowanie osób poszkodowanych oraz transportowanie ich do brzegu,
  • udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy.

W ćwiczeniach wzięli udział strażacy z JRG Wschowa i OSP Sława, ratownicy WOPR Sława, Policjanci z Komisariatu Policji w Sławie oraz uczniowie liceum o profilu turystyczno-przyrodniczym z ratownictwem wodnym, z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie. Zajęcia były świetnym sprawdzianem umiejętności oraz okazją do wymiany doświadczeń dla wszystkich służb ratowniczych obecnych na miejscu. Młodzież natomiast mogła z bliska zobaczyć działania ratownicze oraz dowiedzieć się, jak przebiega ich proces począwszy od powiadomienia służb do powrotu zastępów do bazy.

Zobacz zdjęcia wykonane podczas ćwiczeń

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.