W dniu 21.09.2013 przy plaży SCKiW w Sławie odbyły się X Zawody w ratownictwie wodnym organizowane przez WOPR Sława. Były to kolejne zawody w ratownictwie wodnym w tym roku, w których udział brali członkowie naszej jednostki. W zawodach startowało trzynaście dwuosobowych drużyn, z czego trzy reprezentowały OSP w Sławie. Na uroczystym otwarciu byli obecni Starosta Wschowski Pan Marek Boryczka, za-ca Burmistrza Sławy Pan Krzysztof Gruszecki, Wiceprezes WOPR Okręgu Zielona Góra Pan Zenon Bareła oraz Prezes WOPR Powiatu Wschowskiego Pan Andrzej Borkowski.

Po zgłoszeniu uczestników drużyn składających się ze sternika i załoganta wylosowano miejsca startowe dla każdej drużyny. Zawody polegały na wykonaniu ustalonych zadań w jak najkrótszym czasie. Konkurencja rozpoczynała się od rzutu kołem oraz rzutką ratowniczą do celu. Następnie załoga z boją SP musiała dopłynąć wiosłową łodzią ratowniczą do boji nr. 1, odpiąć od niej manekina, okrążyć boję nr.2, po czym wrócić ponownie do boji nr. 1 i przypiąć manekina z powrotem. Kolejny krok to dopłynięcie do pomostu i przycumowanie doń łodzi. Na pomoście czekał manekin, na którym trzeba było wykonać resuscytację polegającą na prawidłowym wykonaniu wdechów oraz uciśnięć klatki piersiowej. Po zaliczeniu tego etapu zawodnicy wsiadali na łódź motorową i rozpoczynali działania na wodzie. Najpierw trzeba było przełożyć koła ratunkowe z boji niebieskiej nr. 1 na boję niebieską nr.2 i analogicznie z bojami czerwonymi. Po prawidłowym wykonaniu zadania drużyny pokonywały slalom i podpływały do łodzi wiosłowej, na którą musiał wejść załogant aby podmienić boje SP. Po powrocie na pokład drużyna udała się na linię mety. Czas był liczony od momentu rozpoczęcia rzutów na brzegu do przekroczenia łodzią motorową linii mety.

Po zakończeniu zawodów była krótka przerwa na posiłek, po czym nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród oraz dyplomów. Spośród trzynastu drużyn najlepsi okazali się strażacy z Komendy Powiatowej PSP we Wschowie. Srebrny medal zdobyła drużyna OSP Sława II, natomiast brązowy drużyna WOPRu Skąpe.

{gallery}x_zawody_w_ratownictwie_wodnym_32{/gallery}

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.