Szkolenie z zakresu działań przeciwpowodziowych oraz ratownictwa na wodach W dniach 22 – 29 czerwca 2013r. w Sławskiej remizie odbyło się szkolenie z zakresu działań przeciwpowodziowych oraz ratownictwa na wodach dla członków naszej jednostki. Szkolenie składało się z części teoretycznej i praktycznej, a zakończone zostało egzaminem. W trakcie szkolenia strażacy nabyli wiedzę niezbędną w czasie powodzi oraz działań na wodach, m.in.: usuwanie skutków powodzi, konstrukcje budowli ochronnych oraz przyczyny ich awarii, usuwanie skutków powodzi, sprzęt ratownictwa wodnego, czynności załogi łodzi ratowniczej, udzielanie pomocy ludziom i zwierzętom, działania ratownicze na lodzie. Część teoretyczna odbyła się w świetlicy OSP Sława, a praktyczna na Jeziorze Sławskim. Zajęcia zostały przeprowadzone na sprzęcie naszym oraz WOPR Sława. Wszyscy uczestnicy szkolenia zdali egzamin z wynikiem pozytywnym. Szkolenie przeprowadzili dla nas wspólnie KP PSP we Wschowie oraz WOPR Sława. Dzięki dobrej współpracy oraz uprzejmości i życzliwości ratowników WOPR Sława, udało się podnieść poziom wyszkolenia naszych strażaków, co z pewnością będzie miało znaczenie dla obu stron podczas przeprowadzanych wspólnie działań ratowniczych. Zostało to potwierdzone w ostatnim dniu szkolenia, kiedy to obie formacje zostały zadysponowane do przewróconej na Jeziorze Sławskim łodzi klasy Omega. Po dopłynięciu na miejsce zdarzenia podjęto z wody cztery osoby, a przewróconą łódź podniesiono i odholowano do przystani. Zdjęcia wykonane podczas szkolenia znajdują się w galerii (ratownictwo wodne).

 

{gallery}szkolenie_z_zakresu_ratownictwa_wodnego_29{/gallery}

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.