Pożar w Gospodarstwie Rybackim w Sławie Wczoraj, około godziny 23 otrzymaliśmy zgłoszenie o dużym zadymieniu wydobywającym się z nieokreślonego dokładnie miejsca, w okolicy Sławy lub Radzynia. Na miejsce zadysponowane zostały zastępy GBA 2,5/16 i GCBA 10/48 z OSP Sława oraz zastęp GBA 2/20 z JRG Wschowa. Jako pierwszy w poszukiwaniu pożaru, w kierunku Radzynia udał się zastęp GCBA, jednak już w połowie drogi otrzymaliśmy informację iż palą się budynki na terenie Gospodarstwa Rybackiego w Sławie. Po przybyciu na miejsce zastano w całości objęty pożarem magazyn, przyległy do biura gospodarstwa. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, na palący się obiekt podano cztery prądy gaśnicze. Udało się zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia na część nieobjętą pożarem. Po ugaszeniu pożaru, z pogorzeliska wyniesiono wszystkie elementy mogące ponownie się zapalić, po czym dokładnie zalano je wodą. Budynek magazynu spłonął doszczętnie, część biurową udało się uratować. Działania trwały około trzech godzin. Akcję znacznie ułatwiła nieduża odległość od Jeziora Sławskiego, z którego czerpano wodę do gaszenia pożaru.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.