Druhowie z OSP Sława zgodnie z obietnicą sprzed roku, już po raz drugi zorganizowali w swojej jednostce “Dni otwarte remizy”. Po ubiegłorocznym sukcesie – o czym świadczą opinie mieszkańców i turystów – impreza przyciągnęła jeszcze więcej osób. Tym razem drzwi otwarte jeszcze ciekawsze i z większą ilością atrakcji – także dla najmłodszych. Kolejny raz udało się zorganizować imprezę 4 maja, czyli w święto strażaków obchodzone na całym świecie. W ciągu całego dnia, który poświęciliśmy dla Państwa każdy mógł odwiedzić naszą remizę, zobaczyć, dotknąć i popracować specjalistycznym sprzętem oraz dowiedzieć się czym dokładnie się zajmujemy, poznać naszą historię oraz odpowiedzi na nurtujące pytania z zakresu ratownictwa. Dla wszystkich odwiedzających przygotowaliśmy dwa pokazy: powtórzony sprzed roku “wybuch kuchni”, polegający na zaprezentowaniu jak prawidłowo i nieprawidłowo gasić palący się olej spożywczy oraz pokaz uwalniania osoby poszkodowanej z uszkodzonego pojazdu przy pomocy sprzętu hydraulicznego. Dla najmłodszych zorganizowanie były turnieje z drobnymi nagrodami, z których największym zainteresowaniem cieszyło się wspinanie na skrzynki. Po zamknięciu drzwi dla zwiedzających, wszyscy druhowie zebrali się przed remizą, uformowali szyk i z pocztami sztandarowymi na czele udali się do Kościoła pw. Św. Michała Archanioła na Mszę Św. w intencji wszystkich strażaków. Po mszy strażacy udali się na cmentarz, gdzie przy dźwięku syreny alarmowej oddali hołd zmarłym strażakom. Następnie wszyscy druhowie – zgodnie z coroczną tradycją – przejechali samochodami ratowniczymi przy włączonych sygnałach świetlnych i dźwiękowych ulicami Sławy. W ciągu jednego dnia odwiedziło nas prawdopodobnie więcej osób niż w ciągu dwóch dni rok temu, co jest dla nas wielkim sukcesem. Dziękujemy wszystkim, którzy zawitali w naszych progach i zapraszamy za rok – mamy nadzieję, że na dużo ciekawsze wydarzenie, z jeszcze większą liczbą odwiedzających!

 

{gallery}dni_otwarte_remizy_2013_21{/gallery}

{gallery}dni_otwarte_remizy_2013_20{/gallery}

{gallery}dzien_strazaka_2013_22{/gallery}

 

Zobacz więcej zdjęć na:

Portalu zw.pl
Portalu Radia Elka

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.