Sztandar PSP we WschowieDnia 26.05.2012r., podczas Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka wręczono sztandar Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie. Msza św. odbyła się w Kościele Parafialnym pw. św. Stanisława Biskupa, a uroczystości związane z obchodami święta strażaków odbyły się na Rynku we Wschowie. Podczas uroczystości oprócz wręczenia sztandaru nadano awanse członkom Ochotniczych Straży Pożarnych z Powiatu Wschowskiego oraz funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej ze Wschowy.We wschowie zagościli m.in. Elżbieta Polak – członek Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP, wicewojewoda lubuski Jan Świrepo, Starosta Powiatu Wschowskiego, burmistrzowie oraz przewodniczący rad miejskich ze Sławy, Wschow i Szlichtyngowej.

Jako ciekawostkę można dodać, że wręczenie sztandaru połączyło się z 20-leciem PSP oraz 10-leciem powstania Powiatu Wschowskiego.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.