Dni otwarte OSP SławaW dniu 4 maja strażacy na całym świecie obchodzili swoje święto. Z tej okazji po raz pierwszy w Sławie zostały zorganizowane “Dni Otwarte Remizy”, które trwały przez dwa dni (4 -5 maja). Podczas dni otwartych każdy zainteresowany mógł przyjść do naszej remizy i zapoznać się z naszą działalnością, historią, bazą sprzętową oraz poznać odpowiedzi na pytania w zakresie pożarnictwa i ratownictwa. Przez dwa dni prezentowaliśmy sprzęt gaśniczy, sprzęt do ratownictwa technicznego, medycznego oraz wodno – nurkowego. W piątek po zamknięciu drzwi dla oglądających, wszyscy druhowie zebrali się przed remizą, uformowali szyk i z pocztami sztandarowymi udali się do Kościoła pw. Św. Michała Archanioła na Mszę Św. w intencji wszystkich Strażaków. Po mszy strażacy udali się na cmentarz, gdzie przy dźwięku syreny alarmowej oddali hołd zmarłym strażakom. Kolejnym etapem uroczystości było wręczenie awansów i odznaczeń, które miało miejsce na placu przy remizie OSP Sława. Po wręczeniu awansów dowódca uroczystości, dh Zbigniew Jaroszewski odprowadził poczty sztandarowe i wszyscy druhowie – zgodnie z coroczną tradycją – przejechali samochodami ratowniczymi przy włączonych sygnałach świetlnych i dźwiękowych ulicami Sławy. W ciągu tych dwóch dni odwiedziło nas w sumie kilkaset osób, za co bardzo dziękujemy i uważamy za duży sukces. Jednocześnie zapewniamy, że “Dni Otwarte” będziemy organizować także w kolejnych latach. Zdjęcia z Dni Otwartych oraz uroczystości związanych z Dniem Strażaka można zobaczyć klikając tutaj.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.