W dniu 16.03.2012r. miało miejsce przekazanie samochodu pożarniczego dla naszej jednostki. Jest to już kolejny samochód pożarniczy, przekazany dla nas, od strażaków z miasta partnerskiego Luckau (w marcu 2010r. otrzymaliśmy 30-metrową autodrabinę). Uroczystości związane z przekazaniem miały miejsce na placu OSP w Sławie. W przekazaniu brali udział strażacy z obu jednostek oraz Burmistrzowie Sławy i Luckau. Akt przekazania Burmistrzowie podpisali wewnątrz nowego samochodu. Po oficjalnej części uroczystości strażacy wspólnie grillowali, rozegrali mały turniej piłkarzyków stołowych oraz wymieniali się doświadczeniami. Kolejnego dnia koledzy z Luckau przeszkolili naszych druhów z zakresu obsługi nowego samochodu. Przekazany samochód posiada zbiornik wody o pojemności 2000l, autopompę, przedni napęd, pełne wyposażenie, a wszystko jest w 100% sprawne. Zdjęcia z przekazania można zobaczyć w galerii zdjęć.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.