W dniu 28.06.2010r. członkowie naszej sekcji zostali poinformowani o zatopionym rowerze wodnym w Jeziorze Sławskim. Po wskazaniu miejsca rozpoczęły się poszukiwania. Przeczesanie wskazanego obszaru, nie przyniosło rezultatu – roweru nie znaleziono. W dniu 01.07 nasi płetwonurkowie podeszli do poszukiwań po raz drugi. Poszukiwanie inną metodą zakończyło się sukcesem po kilkudziesięciu minutach poszukiwań. Rowerek wodny wyciągnięto i przekazano właścicielowi. Największy problem przy tego typu poszukiwaniach, to mało precyzyjne określenie miejsca, w którym zatopiony przedmiot się znajduje. Pomyłka nawet o kilka metrów znacznie przedłuża poszukiwania. Do tego dochodzą niesprzyjające warunki – zimna woda i mała widoczność na większych głębokościach. Wbrew pozorom poszukiwania pod wodą nie należą do prostych zadań, można je jednak znacznie ułatwić zaznaczając miejsce, w którym zatonął przedmiot – wystarczy wrzucić kamień przywiązany do butelki. Zdjęcia z poszukiwań znajdują się w galerii zdjęć.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.