W dniu 19 grudnia 2009r. w Sławie, przy plaży miejskiej odbyło się nurkowanie podlodowe. Było ono zarazem kończącym stary sezon nurkowy jak i rozpoczynającym nowy. Na Jeziorze Sławskim pojawił się pierwszy lód w tym roku, dlatego też członkowie naszej sekcji nie mogli przegapić okazji do zejścia “na drugą stronę”. Byliśmy mile zaskoczeni, gdyż woda pod lodem była naprawdę bardzo przejrzysta. Najstarsi płetwonurkowie nie pamiętają kiedy ostatni raz w naszym jeziorze była tak czysta woda. Zmiany na pewno są zauważalne nie tylko przez naszych płetwonurków ale i przez innych mieszkańców i wczasowiczów, z czego się bardzo cieszymy. Według pomiarów, pod lodem w odległości 15m! od pomostu było widać jego pale. Jeśli oczyszczanie się jeziora będzie postępowało tak dalej, a mamy głęboką wiarę, że tak właśnie będzie, to za niedługo Jezioro Sławskie będzie miało II a może i I klasę czystości. Pozostaje tylko pogratulować wszystkim tym, którzy przyczynili się do takiego stanu wody w jeziorze. Dziękujemy w imieniu swoim i nie tylko!

Płetwonurkowie i strażacy z OSP Sława.

Galeria zdjęć znajduje się tutaj.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.