Dnia 18 grudnia 2009r. przed północą nasza jednostka otrzymała zgłoszenie o płonącym budynku w Sławie. Po przybyciu na miejsce pierwszego zastępu zostały wezwane dwa kolejne (jeden ze Wschowy był już w drodze). Pożarem objęty był jednopiętrowy domek letniskowy. W akcji brały udział łącznie 4 zastępy, 3 z OSP Sława oraz 1 z JRG Wschowa. Akcję utrudniał silny mróz, przy około -20 stopniach zamarzała woda na ubraniach i w wężach, oraz przymarzały zawory przy rozdzielaczach i prądownicach. Oprócz tego zamarzła woda w hydrantach, przez co samochody musiały być napełniane z kanału, co z kolei powodowało opóźnienia w dostarczaniu wody. Pożar został szybko opanowany i nie przeniósł się na sąsiednie budynki. Natomiast dogaszanie trwało znacznie dłużej, gdyż wszystkie nadpalone elementy trzeba było przerzucić i przelać wodą. Akcja trwała łącznie około 8 godzin. Zdjęcia wykonane na miejscu zdarzenia dostępne są w galerii zdjęć.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.