Ćwiczenia z zakresu rat. wod. i przeciwpowodziowego Dnia 15.03.2014r., na plaży Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku zorganizowaliśmy wewnątrzne ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodnego oraz działań przeciwpowodziowych. W związku ze zbliżającym się sezonem żeglarskim oraz okresem, w którym coraz więcej osób spędza wolny czas nad wodą, postanowiliśmy – po zimowej przerwie – przećwiczyć działania ratownicze na wodach, w tym: wodowanie pontonu ratowniczego, podejmowanie osób poszkodowanych z wody i transportowanie ich do brzegu różnymi metodami, udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy, techniki zabezpieczenia ratowników. Oprócz technik ratowniczych, przypomniano i przećwiczono sposoby działania na terenach objętych powodzią, w tym. m.in. poruszanie się sprzętem pływającym pomiędzy wystającymi z wody przeszkodami oraz metody uszczelniania wałów. W ćwiczeniach wykorzystano zakupione pod koniec ubiegłego roku suche kombinezony do pracy w wodzie, rzutki i koła ratownicze. Warto dodać, że obecnie nasza jednostka spełnia wymagania w specjalizacji Ratownictwo Wodne, postawione jednostkom straży pożarnych będących w Krajowym Systemie Ratowniczo – Gaśniczym, uwzględniając usprzętowienie i wyszkolenie ratowników.

{joomplucat:39 limit=999|columns=4}

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.