Ćwiczenia z uzyciem sprzętu ODO W dniu 15 marca 2014r., w godzinach wieczornych, na terenie OSP w Sławie odbyły się ćwiczenia, w których nasi strażacy doskonalili umiejętności podczas działań z użyciem aparatów Ochrony Dróg Oddechowych (ODO). W ćwiczeniach wzięli udział członkowie Jednostki Operacyjno-Techniczej OSP Sława, a całości przyglądali się nowi członkowie, którzy obecnie odbywają podstawowy kurs dla strażaków – ratowników OSP. Na czas ćwiczeń zadymiono poddasze naszej remizy, gdzie widoczność była praktycznie zerowa. Oprócz tego przygotowano wiele utrudnień dla ratowników. W czasie zajęć przećwiczono:

  • użycie sprzętu ochrony dróg oddechowych podczas gaszenia pożarów wewnętrznych,
  • wprowadzanie linii gaśniczych po klatce schodowej oraz po drabinie,
  • poruszanie się i przeszukiwanie zadymionych pomieszczeń,
  • ewakuację osób z pomieszczeń różnymi metodami,
  • udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Ćwiczenia usprawniły nie tylko działania z użyciem sprzętu ODO. Każde, nawet najmniejsze ćwiczenia pogłębiają wiedzę i zwiększają doświadczenie ratowników, wprowadzają dobre nawyki w użyciu podstawowego sprzętu gaśniczego oraz pozwalają się oswoić z sytuacją panującą w czasie prawdziwych działań. Zajęcia były też dobrym sprawdzianem dla dowódców, którzy kierują na miejscu całością prowadzonych działań. Zdjęcia wykonane podczas ćwiczeń, można zobaczyć po kliknięciu przycisku “Czytaj całość”.

{joomplucat:40 limit=999|columns=4}

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.