Akcja Bezpieczne Ferie - spotkania z dziećmi W ramach akcji “Bezpieczne Ferie” przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławie wraz z przedstawicielką Komisariatu Policji w Sławie, przy współpracy z Komendą Powiatową PSP we Wschowie, w dniu 08.01.2013r. przeprowadzili prelekcję w szkołach i przedszkolach na terenie Gminy Sława. Podczas spotkań druhowie i przedstawicielka Policji omawiali zasady bezpiecznego zachowania się w okresie zimowym, ze szczególnym uwzględnieniem zachowania podczas zabaw i przebywania na zamarzniętych akwenach. Na terenie gmin Wschowa i Szlichtyngowa akcję przeprowadziła Komenda Powiatowa PSP oraz Policji we Wschowie.

Strażacy Przypominają:

Pamiętaj! Wchodząc na lód ZAWSZE ryzykujesz!

  • nie biegnij w kierunku ofiary – lód w tym miejscu może być słaby i może zarwać się również pod tobą
  • wezwij pomoc z telefonu komórkowego – numer 112, 998, 999, 997
  • staraj się podać lub rzucić cokolwiek, za co można się trzymać np. linę, gałąź, kurtkę
  • pomóż ofierze wydostać się na krawędź lodu;
  • pod żadnym pozorem nie podawaj alkoholu uratowanemu na mrozie; alkohol rozszerza naczynia krwionośne i poprawia krążenie – w rezultacie szybko doprowadza do dalszego wyziębienia organizmu. Zamiast alkoholu możesz podać np. czekoladę lub cukierki i coś ciepłego do picia.
  • aby doraźnie zabezpieczyć poszkodowanego przed zimnem – można założyć mu koc termiczny – w tym przypadku zakładamy go stroną srebrzystą do wewnątrz,
  • jeżeli jest taka możliwość należy szybko przebrać niedoszłego topielca w pożyczone suche ubranie.

Czytaj całość i zobacz zdjęcia

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.