W ostatnich dniach zastępy z OSP Sława kilkakrotnie wyjeżdżały do pożarów nieużytków. Dołączamy się do apelu:

Wypalanie traw wiąże się nie tylko z ogromnymi szkodami w środowisku naturalnym, ale przede wszystkim stanowi niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia ludzi, naraża na szkody w dobytku, stwarza zagrożenie dla kierujących pojazdami w ruchu drogowym.

Każde zdarzenie związane z wypalaniem traw to poważne zagrożenie dla życia ludzi i zwierząt. W tym roku w wyniku pożarów traw poniosły śmierć dwie osoby.

ZABRANIA SIĘ

Wypalania łąk, pastwisk, nieużytków, rowów, pasów przydrożnych, szlaków kolejowych, trzcinowisk i szuwarów. Ponadto zabrania się wypalania wierzchniej warstwy gleby i pozostałości roślinnych w lasach, na terenach śródleśnych i w odległości 100 m od lasu. Kto nie przestrzega zakazów zgodnie z art. 131 pkt 12 ustawy o ochronie przyrody oraz art. 82 § 1 pkt 7 ustawy Kodeks Wykroczeń podlega karze aresztu lub grzywny.

Zdjęcia z pożaru w Sławie

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.