Dnia 3 października 2009r., na placu OSP w Sławie miała miejsce uroczystość ślubowania Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz Strażaków. W imprezie brali udział strażacy oraz członkowie MDP z naszej jednostki. Zaproszeni zostali również rodzicie członków młodzieżowej drużyny, przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie, włodarze miasta Sławy oraz starsi druhowie. Impreza rozpoczęła się od wprowadzenia sztandarów oraz podniesienia flagi państwowej na maszt. Prowadzącym był dh Zbigniew Jaroszewski, który wydawał komendy oraz pilnował, aby wszystko przebiegło jak zaplanowano.Przed ślubowanie zabrał głos zastępca burmistrza Sławy, Pan Krzysztof Gruszewski. Następnie przystąpiono do pasowania członków MDP. Każdy z nich wystąpił w mundurze oraz hełmie, po czym wręczone zostały Akty Pasowania. Kolejnym elementem było ślubowanie MDP na sztandar oraz ślubowanie Strażaków – ślubowali Ci, którzy nie robili tego wcześniej. Poza ślubowaniem, zostały wręczone awanse na wyższe stopnie. Całość odbyła się zgodnie z ceremoniałem strażackim. Uroczystość zakończyła się wspólnym grillem młodzieży, rodziców oraz strażaków.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.