W dniu 3 Stycznia 2009r. na Jeziorze Sławskim odbyło się nurkowanie podlodowe. Było to zarazem nurkowanie zamykające sezon 2008 i rozpoczynające nowy sezon 2009. W ćwiczeniach pod lodem brało udział 6-ciu płetwonurków, z czego 5-ciu pod lodem nurkowało po raz pierwszy. Niestety lód nie był jeszcze na tyle gruby, aby można bezpiecznie zorganizować nurkowanie daleko od brzegu, dlatego też nurkowanie odbyło się z pomostu. Temperatura powietrza wynosiła około -10 stopni Celsjusza, ale mimo tak niskiej temperatury wszyscy nurkujący byli zadowoleni, gdyż po raz pierwszy mogli “zobaczyć świat od drugiej strony”. Mamy nadzieję, że lód dłużej utrzyma się na naszym jeziorze i będziemy mogli zorganizować jeszcze niejedne ćwiczenia pod lodem w tym roku. Po zajęciach nad wodą odbyło się spotkanie członków sekcji na bazie, gdzie podsumowano działania w ostatnim roku, oraz postawiono cele do zrealizowania w bieżącym roku. Zdjęcia z nurkowania można zobaczyć przechodząc do Galerii Zdjęć.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.