W październiku br. odbyło się szkolenie strażaków z zakresu Ratownictwa Technicznego. Podczas kursu druhowie analizowali budowę pojazdów samochodowych, uczyli się obsługi hydraulicznych urządzeń ratowniczych, poznawali metody uwalniania osób poszkodowanych z samochodów osobowych, ciężarowych oraz autobusów. Oczywiście zakres szkolenia był większy, strażacy pogłębiali swoją wiedzę z zakresu prowadzenia działań ratownictwa drogowego czy obsługi sprzętu specjalistycznego. 

Kurs został przeprowadzony przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie. Szkolenie składało się z części praktycznej i teoretycznej. Wykłady odbyły się w Sławie natomiast zajęcia praktyczne w Krzepielowie, gdzie druhowie ćwiczyli obsługę sprzętu hydraulicznego i uwalnianie osób poszkodowanych z samochodów poprzez rozcinanie prawdziwego samochodu.

W szkoleniu brało udział wiele jednostek OSP z gminy Sława. Aby zobaczyć zdjęcia wykonane podczas zajęć, przejdź do galerii zdjęć sekcji ratownictwa technicznego.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.